Przejdź do treści

Udział klas mundurowych w Gali Stulecia Dzielnicowych w Wielkopolsce

17 czerwca uczniowie klas mundurowych -1P oraz 2PB- wzięli udział w Gali Stulecia Dzielnicowych w Wielkopolsce. Wydarzenie było okazją do poznania historii i codziennej pracy funkcjonariuszy pełniących służbę na stanowisku dzielnicowego. Podczas uroczystości odbyły się inspirujące wywiady,szczególne zainteresowanie wzbudziła rozmowa z ojcem i synem, którzy są dzielnicowymi i opowiadali o swoich doświadczeniach zawodowych i rodzinnych tradycjach związanych ze służbą w Policji. Uczestnicy mieli również okazję wysłuchać rozmowy z asp. Marcinem Bednarkiem, dzielnicowym gminy Kramsk, laureatem plebiscytu „Osobowość Roku” organizowanego przez „Głos Wielkopolski”. W trakcie wydarzenia wręczono liczne nagrody i wyróżnienia ,złożono także podziękowania osobom szczególnie zasłużonym dla środowiska . Nie zabrakło również humorystycznego akcentu-dzieci odpowiadały na pytania dotyczące tego, jak wyobrażają sobie pracę dzielnicowego i czym według nich zajmują się policjanci…odpowiedzi były …nieprzewidywalne😊 Udział w wydarzeniu był dla uczniów cenną lekcją i okazją do bliższego poznania specyfiki służby dzielnicowych ,ich roli w lokalnych społecznościach.

LR