XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży w Gyor na Węgrzech

Hubert Pieczyński, uczeń klasy IIBW wystartował w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Gyor na Węgrzech. Już samo otrzymanie nominacji na te zawody było dla niego wielkim wyróżnieniem. Zawodnicy mieszkali w wiosce olimpijskiej i traktowani byli jak prawdziwi olimpijczycy. Przedstawiciele z misji PKOL powtarzali, że ten turniej to włączenie zawodników do rodziny olimpijskiej. Pierwszego dnia miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia Festiwalu a dwa dni później Hubert toczył swoje pojedynki. Pierwszą walkę pewnie wygrał z zawodnikiem z Portugalii. W kolejnych spotkał się z Turkiem (trzecim zawodnikiem rankingu światowego) i anglikiem. Ostatecznie uplasował się na IX pozycji. Liczyliśmy na więcej ale i tak pokazał ,że stać go na bardzo mocne pojedynki z najlepszymi.
Hubert został powołany na kolejny sezon do Kadry Narodowej Juniorów (wyższa kategoria wiekowa) a pod koniec sierpnia wylatuje na zgrupowanie do Gruzji.

MG