...a we Wrocławiu było świątecznie...

1 grudnia uczniowie klas drugich technikum, handlowej i logistycznej, wzięły udział w wycieczce do Wrocławia. Młodzież miała możliwość spojrzenia na miasto z góry , czyli z najwyższego budynku w Polsce znajdującego się na osiedlu Południe. Ten nowomodernistyczny wieżowiec liczy 51 pięter i pnie się w górę na 215 metrów. Niezaprzeczalną edukacyjną atrakcją wyprawy  było zwiedzanie nowoczesnego, interaktywnego muzeum Pana Tadeusza. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę biograficzną o polskim wieszczu narodowym , obejrzeli stroje z epoki, posłuchali muzyki romantycznej . Mieli także możliwość zapoznania się z historią naszej ojczyzny-posłuchali fragmentów stacji radiowej Wolna Europa, obejrzeli zdjęcia związane z działalnością ruchu Solidarność-a wszystko to w muzeum naszego wieszcza- Adama Mickiewicza. Finałowa atrakcja to udział w inauguracji rozświetlania wrocławskiej choinki i w towarzyszącym temu wydarzeniu koncercie. Niesamowita atmosfera Jarmarku Bożonarodzeniowego wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój . Było cudownie świątecznie, chociaż żal, że tak krótko...
 
AS