Uczniowie ZS CKU w konińskiej Delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego

8 czerwca uczniowie pierwszej klasy technikum ekonomicznego o specjalności służba celna, odbyli jednodniową, dzienną praktykę w Delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Kaliszu/Oddział Celny w Koninie.

Młodzież zapoznała się z zakresem działań celnika. Zdobyła wiedzę dotyczącą kontroli, przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z obrotem towarami z zagranicą, wymiarem i  poborem podatku VAT od importu, należności celnych i innych opłat. Uczniów szczególnie zainteresował obszar działań funkcjonariuszy celnych odpowiedzialnych za zwalczanie przestępczości związanej z obrotami towarem z zagranicą. Zaskoczeni byli jak niebezpieczny to zawód, a jednocześnie jaka jest jego społeczna użyteczność.