Szkolny Dzień (zakochanego) Humanisty

9 lutego, a więc tuż przed feriami, odbył się , po raz pierwszy  w naszej szkole, Dzień Humanisty. Dwugodzinny spektakl  zgromadził , oprócz Dyrekcji i młodzieży, również gości honorowych. Święto humanistów to jeden z elementów roku jubileuszu 40-lecia ZSCKU. Podobnie jak kwietniowa gala, również dzisiejsze spotkanie przebiegało pod hasłem :”Szkoła, która łączy pokolenia”. W tym dniu nie mogło zatem także zabraknąć w naszych murach emerytowanych humanistów-Pani Elżbiety Szczesiak oraz Pana Jerzego Kurzei. Uroczystość rozpoczęła prezentacja multimedialna o Zbigniewie Herbercie , poecie , do którego należy patronat w 2018 roku , poprzedzona wierszem „Prośba „ w wykonaniu Przemysława Gintrowskiego . Humaniści zaskoczyli swoim liryzmem, ale nie zabrakło w ich występie także wybornego poczucia  humoru oraz  groteskowego spojrzenia na świat  i literaturę . Nie zabrakło także spotkania z ciekawym humanistą- w dniu dzisiejszym był nim Pan Krzysztof Kędziora- politolog, dziennikarz oraz autor sztuk teatralnych. Spotkanie przebiegało w iście humanistycznej i humorystycznej atmosferze. Humaniści recytowali i śpiewali w języku   polskim  i angielskim. Nie zabrakło na uroczystości także elementów  z okazji dnia świętego Walentego, czyli popularnych także w Polsce – Walentynek. Przecież i humaniści bywają zakochani…

PS. Życzymy udanych ferii. (Humaniści z ZSCKU)!

AS