SUKCES NASZYCH UCZENNIC W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM

W styczniu bieżącego roku uczniowie z klas I BW, I L, II P, III BW i III P wzięli udział w wojewódzkim konkursie historycznymBOHATER NARODOWY - ROTMISTRZ WITOLD PILECKI”. Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy historycznej, podnoszenie świadomości patriotycznej oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów. Nasi uczniowie przygotowali prace w kategorii plastycznej, literackiej i fotograficznej. Po selekcji, pięć najlepszych  zostało zgłoszonych do konkursu. Swój udział w nim wielkim sukcesem zakończyły Aleksandra Szymkowiak z klasy III P, zdobywając II miejsce w kategorii plastycznej oraz Kamila Koziarska z klasy II P z wyróżnieniem w kategorii fotograficznej. Uroczysta gala, podczas której wręczone zostały dyplomy i nagrody odbyła się 1 marca w Domu Kultury „OSKARD”. GratulujemyJ, ponieważ konkurencja była duża. Organizatorami konkursu byli: Poseł na Sejm RP Witold Czarnecki, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Itman, Urząd Miasta Konina, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie, Koniński Dom Kultury. Patronat nad projektem objęli Prezydent RP i Wielkopolskie Kuratorium Oświaty.

AF

zdjęcie: www.lm.pl