Rajd Andrzejkowo-Mikołajkowy – reaktywacja!

We wcześniejszych latach historii CKU co roku organizowane były Rajdy w góry z okazji Andrzejek czy Mikołajek. Na jakiś czas tradycja zanikła, lecz w przededniu jubileuszowego roku 2018 , czyli  40- lecia szkoły, odbył się pierwszy po latach Rajd w Tatry wysokie i Zachodnie (Morskie Oko i Dolina Kościeliska). Uczniowie z klas: I L, II L, II I, II H, II BW, IIIP, IVL w iście bajkowo- zimowej scenerii, przemierzaliśmy   tatrzańskie szlaki.  Zanim jednak  dotarliśmy na Podhale, po drodze była możliwość zwiedzenia  Klasztoru  na Jasnej Górze, gdzie  oprócz znanego Sanktuarium Maryjnego mieszczą się  Skarbiec i Arsenał. Natomiast   podczas spaceru urokliwymi, krakowskimi uliczkami, dyrektor ZS CKU-Pan  Krzysztof Pachciarz, wcielił się w rolę  naszego przewodnika , przybliżył  historię  najważniejszych i najpiękniejszych zarazem  miejsc dawnej stolicy Polski. W czasie czterodniowej, turystycznej wyprawy Andrzejkowo - Mikołajkowej  był czas na wypoczynek, ale też na naukę.

MN