PAMIĘTAMY O 11 LISTOPADA

Tegoroczne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią zatytułowaną  „Ta, co nie zginęła”. Uroczystość przygotowała młodzież z klas 2P, 3P, 4HI oraz 2I.  Uczniowie wraz z Dyrekcją i gronem pedagogicznym mieli okazję poczuć klimat tamtych listopadowych dni. Narracja historyczna przeplatana była pięknymi wierszami, nastrojowymi pieśniami patriotycznymi i żołnierskimi oraz podniosłą muzyką stanowiącą tło dla wydarzeń na scenie. W scenariusz wplecione były również obrazy oglądane na ulicach miast, miasteczek i wsi, oddające atmosferę towarzyszącą odzyskiwaniu niepodległości. Całości dopełnił pokaz prezentacji, ilustrującej ciernistą drogę żołnierzy polskich do niepodległości. Spotkanie wytworzyło patriotyczny nastrój, który, miejmy nadzieję, będzie nam towarzyszył nie tylko w dniu święta. Wolność nie jest nam dana na zawsze, często trzeba o nią walczyć cierpliwie i wytrwale, a w czasach pokoju pielęgnować. Umiejmy zatem docenić to, że żyjemy w wolnym kraju.