Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich na półmetku

W dniu 16 listopada 2017 r. w całej Polsce odbyły się eliminacje okręgowe III edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Olimpiada organizowana jest dla uczniów Technikum w takich zawodach jak: technik ekonomista, technik handlowiec, a także technicy administracji, księgarstwa oraz rachunkowości. W eliminacjach okręgowych udział biorą uczniowie, którzy zakwalifikowali się na podstawie przeprowadzonych eliminacji szkolnych. Najlepsi uczestników, którzy dotrą do finału ogólnopolskiego, mają szansę na zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (dotyczy wszystkich kwalifikacji w danym zawodzie).

W zawodach okręgowych uczestniczyli uczniowie z  następujących szkół: Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie, Zespół Szkół nr 3 w Kutnie, Zespół Szkół w Mogilnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu oraz uczniowie z Technikum Ekonomicznego i Handlowego z ZSCKU. Łącznie w naszym okręgu w zmaganiach olimpiadowych uczestniczyło 25 uczniów.  Zespół Szkół CKU w Koninie reprezentowali:Skowrońska Sylwia z klasy III i Artur Listopad z klasy IV technikum handlowego oraz Dojaś Wiktoria z klasy II, Szumigalska Natalia z klasy III, Wróbel Marcin z klasy III i Szczepaniak Albert z klasy III technikum ekonomicznego. Podczas zawodów uczestnicy w ciągu 75 minut rozwiązywali test przygotowany przez Komitet Główny Olimpiady. Pytania testowe związane były z tematem głównym tegorocznej edycji „Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej ” oraz z zagadnieniami występującymi w programie szkół ekonomicznych i handlowych.  

Gratulujemy uczestnikom dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. Zawody finałowe Olimpiady odbędą się w dniach 14 – 15 grudnia 2017 r. a ich organizatorem jest Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

WB