Ogólnopolski Turniej Judo Osób Niepełnosprawnych

Dnia 14 maja w hali MOSiR przy ul. Dworcowej w Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Judo Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem turnieju był UKS „Górnik” Konin a w zawodach wystartowało 62 zawodników z 5 klubów: UKS Aimatte Ostrowiec Świętokrzyski, IKS Atak z Elbląga, Akademia Judo Poznań, UKS ADA  JUDO  FUN oraz gospodarze. Turniej rozpoczął się pokazem musztry paradnej w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół CKU im. Stefana Batorego w Koninie a oficjalnego otwarcia zawodów dokonał pan dyrektor MOSiR Tomasz Sękowski. Walki były bardzo emocjonujące i często kończyły się efektownymi rzutami albo skutecznymi chwytami w parterze. Na koniec  dla  uczestników Turnieju wystąpili młodzi muzycy z BIG BANDU z Kazimierza Biskupiego pod dyrekcją Szymona Wieczorkiewicza. Po wspaniałym występie przy którym wszyscy spontanicznie się bawili przyszedł czas na wręczenie dyplomów, medali i nagród oraz na wspólne zdjęcie.

Na zawodach nie zabrakło naszych uczniów którzy pomogli w organizacji i przebiegu imprezy. Są nimi:

Hubert Pieczyński IBW, Eryk Juszczak IP, Alicja Bąkowska IIBW, Beata Reśkiewicz IIBW, Laura Liostopad IIBW oraz uczniowie prezentujący musztrę paradną!!!