Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo

5 maja w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo. To zawody najwyższej rangi w Kraju. Tytuł Mistrza Polski zdobył zawodnik UKS"Górnik", a jednocześnie  uczeń ZSCKU im. Stefana Batorego - HUBERT PIECZYŃSKI. Już na początku imprezy na oficjalnym otwarciu Hubert został wyróżniony czytając w imieniu wszystkich uczestników Apel Olimpijski. Zawodnik w drodze do medalu stoczył 5 walk. W pierwszej bez większych problemów pokonał zawodnika z klubu Juvenia Wrocław Bruna Bieleckiego. Drugą walkę wygrał z Wojciechem Kazimierczakiem z Yawara Warszawa. Trzeci pojedynek stoczył pomyślnie z Kosterkiewiczem Jakubem z Mako Judo Wrocław. W walce o wejście do finału Hubert pokonał zawodnika Olimp Nowa Sól a w finale już w 30 s przez rzut biodrowy i trzymanie zwyciężył z Maciejem Romblem z UKJ Warszawa. To ogromny sukces ucznia ZSCKU w Koninie. Warto zaznaczyć że Hubert obronił tytuł Mistrza Polski z poprzedniego roku. Dwa dni później zawodnik Górnika Konin w barwach AZS Opole zdobył srebro w Drużynowych Mistrzostwach Polski.
Na Mistrzostwach nie zabrakło kibiców z Górnika i Zespołu Szkół CKU dopingujących swojego kolegę.