Manewry Potażniki 2017 w ramach ZS STRZELEC

 

W dniu 18.11.2017 r. odbyły się kolejne zajęcia specjalistyczne dla uczniów naszej szkoły w ramach działalności Jednostki Strzeleckiej Strzelec 4150 Konin. Na obiektach Ligi Obrony Kraju w Potażnikach przeprowadzone zostały szkolenia z zakresu strzelania z broni palnej tj. karabinka sportowego kbks, kaliber 5,6 mm i pistoletu MCM Margolin. Instruktorem części strzeleckiej był Prezes Organizacji Powiatowej LOK w Koninie- mjr rez. Wojciech Kacprzak. Po odbyciu instruktażu oraz oddaniu strzałów treningowych, przeprowadzony został pojedynek strzelecki. Wygrał go Kuba Firlik z klasy I technikum logistycznego. Następnie odbyły się zajęcia z "zielonej taktyki" oraz marsz na orientację na Złotą Górę. Trasa marszu wiodła malowniczymi ścieżkami gminy Krzymów na najwyższy szczyt naszego regionu. Panoramę regionu podziwialiśmy z tarasu wieży widokowej. Pomimo niewielkiego zamglenia widok był imponujący. Miłą niespodziankę sprawił nam Wójt gminy Krzymów Pan Tadeusz Jankowski, który odwiedził nas w trakcie zajęć na strzelnicy. Towarzyszył na także w trakcie ogniska.

Organizatorami manewrów byli: podporucznik ZS Strzelec Janusz Gniewkowski,  starszy sierżant ZS Strzelec Jacek Marciniak oraz starszy sierżant ZS Strzelec Marek Graniczny.

 

Foto https://photos.google.com/share/AF1QipP9hfpekqo2htUZ07zBcE1VkQiM_CCC3kjZ...