Lekcja z ZUS i Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

W dniu 27 listopada rozegrane zostały eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. W zmaganiach  wzięło udział  ponad 30 uczniów z klas technikum ekonomicznego, handlowego i logistycznego oraz klasy liceum ogólnokształcącego. Uczniowie rozwiązali test jednokrotnego wyboru zawierający 20 pytań.

Olimpiada jest elementem projektu edukacyjnego realizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych- „Lekcje z ZUS”- kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Poprzez udział w projekcie młodzież na lekcjach przedsiębiorczości poznaje zasady funkcjonowania ZUS, rodzaje ubezpieczeń społecznych w Polsce, a także  rodzaje i wysokości składek oraz podstawy ich naliczania. Dowiaduje się ponadto o  rodzajach  świadczeń i zasiłków oraz możliwości ich przyznawania.

Trzymamy kciuki za wyniki!

WB