Sprzątanie Świata

W piątek, 15 września 2017r uczniowie ZS CKU , jak co roku, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej edycji to : „Nie ma śmieci – są surowce”.

Misją kampanii ekologicznej jest edukacja odpadowa oraz promowanie poszanowania środowiska i angażowanie do działań służących jego ochronie.

W ramach akcji nasi uczniowie uprzątnęli teren przyszkolny oraz okoliczną część Bulwaru Nadwarciańskiego. Wszystkie znalezione odpady były segregowane i zbierane do worków. W tym roku ogółem uzbieraliśmy 15 worków różnych odpadów.

Konkurs historyczno-strzelecki

15 września (piątek) na strzelnicy w Potażnikach odbył się Konkurs historyczno-strzelecki. Część historyczna obejmowała swym zakresem merytorycznym zagadnienia z historii Polski okresu kampanii wrześniowej 1939 roku. Strzelanie z karabinka sportowego 5,6 mm w postawie strzeleckiej  leżąc bez podpórki, z odległości 50 m.

Zmiany w Samorządzie Uczniowskim

Dn. 14.09 2017 roku nowo wybrana przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oficjalnie odebrała symboliczny klucz do naszej szkoły z rąk Pana Dyrektora. Gratulacje złożyła również Pani Wicedyrektor Ewa Dąbrowska i opiekun Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Ciszak. Trzymamy kciuki!!!

KC

 

Debata Kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Dn. 12.09 2017roku uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w sali konferencyjnej gdzie odbyła się debata przyszłych kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Trójka kandydatów miała okazje do zaprezentowania swoich programów i zmierzenia się z dociekliwymi pytaniami przewodniczących klas. Jury uczniowskie i Jury nauczycielskie przyznawało punkty pretendentom do stanowiska przewodniczącego. W nadchodzących wyborach pozostaje jedynie trzymać kciuki za swoich faworytów ...
 KC

EKONOMIŚCIA NA SZKOLENIU ZE SKŁADEK ZUS

„E – składka – nowy wymiar rozliczeń od 1 stycznia 2018 r.” to temat odczytu prowadzony przez pracowników ZUS. Wykład został zorganizowany przez Stowarzyszenie Księgowych
w Polsce. Dostaliśmy informacje na temat zmian w regulowaniu płatności składek.
Od stycznia 2018 roku składki ZUS będą przekazywane na indywidualne konto płatnika składek. Panie z ZUS zapewniają, że ułatwi to prowadzenie księgowości, a na pewno zmniejszy odsetki karne od zaległości finansowych.

AR

Unitarno-Integracyjny Obóz Klas Pierwszych Mundurowych w ZSCKU

Weekendowy obóz integracyjny rozpoczął się w piątek w godzinach popołudniowych i potrwa do niedzieli. W tym roku młodzież została zakwaterowana na ślesińskim ośrodku” Gwarek”. Uczestnicy survivalu to uczniowie klas: technik ekonomista służba skarbowo-celna , LO -klasa bezpieczeństwa wewnętrznego oraz klasa policyjna.  Jak co roku, nie zabraknie atrakcji „ dla ciała”, bo będzie zabawa w parku linowym w Kleczewie czy ognisko integracyjne. Młodzi adepci służb mundurowych nie będą tylko odpoczywać , gdyż w planie obozu są przewidziane także ćwiczenia z musztry, budowanie obozowiska oraz testy sprawnościowe .Obozy te to już szkolna tradycja , są doskonałym czasem integracji pierwszoklasistów i wspólnej zabawy, na którą w roku szkolnym brakuje czasu.

AS

W ZSCKU znów zabrzmiał szkolny dzwonek

Już po raz czterdziesty w ZSCKU zabrzmiał dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny. Na bulwarze nadwarciańskim odbył się uroczysty apel inaugurujący rok 2017/2018. Do społeczności uczniowskiej dołączyło sześć klas pierwszych . Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 2P-Eryk Starczyński oraz Renata Lebioda. Nie zabrakło krótkiej części artystycznej oraz pokazu musztry paradnej w wykonaniu uczniów klasy 3P. Dyrektor szkoły-p.Krzysztof Pachciarz , jak zwykle życzył swoim podopiecznym wielu sukcesów w nauce.
AS

XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży w Gyor na Węgrzech

Hubert Pieczyński, uczeń klasy IIBW wystartował w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Gyor na Węgrzech. Już samo otrzymanie nominacji na te zawody było dla niego wielkim wyróżnieniem. Zawodnicy mieszkali w wiosce olimpijskiej i traktowani byli jak prawdziwi olimpijczycy. Przedstawiciele z misji PKOL powtarzali, że ten turniej to włączenie zawodników do rodziny olimpijskiej. Pierwszego dnia miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia Festiwalu a dwa dni później Hubert toczył swoje pojedynki. Pierwszą walkę pewnie wygrał z zawodnikiem z Portugalii. W kolejnych spotkał się z Turkiem (trzecim zawodnikiem rankingu światowego) i anglikiem. Ostatecznie uplasował się na IX pozycji. Liczyliśmy na więcej ale i tak pokazał ,że stać go na bardzo mocne pojedynki z najlepszymi.

II BIEG LEGIONISTY

Z A P R O S Z E N I E

W imieniu  ZSCKU w Koninie i UKS Strzelec mam zaszczyt

zaprosić uczniów / absolwentów i pasjonatów biegów ekstremalnych

 do uczestnictwa

w

 II BIEGU LEGIONISTY

- dorzeczem rzeki Warty w Koninie,

 bieg organizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Konina w dniu 23.09.2017r.

 

Uczniowie z ZSCKU na XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy GYOR 2017

81 zawodniczek i zawodników oraz 37 osób współpracujących z nimi - to skład reprezentacji Polski na rozpoczynający się w niedzielę w węgierskim mieście Győr XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. W trwającej cały tydzień imprezie, po raz pierwszy przeprowadzonej w roku 1991 w Brukseli, tym razem weźmie udział ok. 2500 sportowców (w wieku 14-18 lat) z 50 państw. Będą rywalizować w 10 dyscyplinach – w ośmiu z nich (poza koszykówką i piłką ręczną) wystąpią biało-czerwoni. Na Węgrzech będziemy reprezentowani w: gimnastyce, JUDO, kajakarstwie, kolarstwie, la, piłce siatkowej chłopców, pływaniu i tenisie.

Subscribe to RSS - aktualności